Kaynaklı titanyum tüp defektleri zaman önlemler

Kaynaklı titanyum tüp defektleri zaman önlemler


Titanyum tüpkaynak hataları olduğunu nedeniyleTitanyum boru kaynak, argon gazı silahı koruyucu tabaka oluşumu nedeniyle kaynak iyi kaynak havuzu hava, yüksek sıcaklık durumu ise zararlı etkilerinden korumak olabilir ve kaynak katılaşmış ve yakın çevresi hiçbir etkisi ve kaynak yakın olan alanına gösterdi veTitanyum tüpBu durumda hala azot ve oksijen kapasitesi hava emme güçlü değil.

Titanyum boru kaynak, gözeneklilik, çoğunlukla büyük bir sorunla karşılaştı. Gözenekleri oluşumu kök neden hidrojen etkisi sonucu olur. Yükseliyorlar önlemek ve işlem önlemler şunlardır:

1) uygun kaynak parametreleri seçin, Özellikler kaynak, kabarcıklar kaçış kolay, derin bir havuz ikamet süresi artan olabilir etkili bir şekilde azaltmak gözenekleri.

2) kaynak, bir yüksek saflıkta argon içinde argon saflık %99,99 az değil

3) ortadan kaldırılmasıTitanyum boru, petrol ve diğer ölçeklerde titanyum veTitanyum tüpoküler yüzey organik. Kimyasal ve mekanik yöntemleri ile temizlenebilir.

4) banyo iyi gaz koruma dayatmaya, denetim akışı ve akış hızı argon gazı, türbülans, önlemek için koruma etkisi.

SırasındaTitanyum kaynak, argon gazı silah nedeniyle koruyucu tabaka kaynak yalnızca kaynak havuzu iyi hava zararlı etkilerinden korumak ve kaynak ve koruyucu etkisi yüksek sıcaklığı ve alan kaynak yakın çevresinde katılaşmış oluşturulur veTitanyum tüpBu durumda hala azot ve oksijen kapasitesi hava emme güçlü değil. Yavaş yavaş oksidasyon, derecesi ile yasaları ve kaynak plastik damla titanyum kaynak renk değişiklikleri oluşur artırın. Gümüş (oksidasyon), altın (TiO, biraz okside), mavi (Ti2O3, biraz şiddetli oksidasyon), gri (TiO2, şiddetli oksidasyon). Bir titanyum alaşımlı kaynak, termal kaynaklı eklem çatlama olasılığı çok azdır, çünkü birkaç olmasıdır kirleri titanyum ve titanyum S, P, C, vs, düşük erime noktası s, P eutectic oluşturulur tahıl sınırları nadiren üretimi, etkili kristalizasyon sıcaklığı, dar bir dizi ile birlikte ne zamanTitanyum ve titanyum alaşımkatılaşma büzülme kaynak metali küçük bir miktarda sıcak çatlama üretmez.

Tüp boru kaynak, titanyum ve titanyum alaşım, oksijen-azot sıcaklık yükselir gibi yüksek, zaman kaynak, titanyum ve onun alaşımları absorbe hidrojen, oksijen ve azot kapasite giderek arttı. Titanyum 250 ℃ hidrojen emici, 400 ℃ başından beri oksijen, azot 600 başlangıcından itibaren ℃ başlatmak yasaktır. Çünkü kırılgan eklemlerin O2, N2, H2 yüksek-bağlayıcı içeren bu gazlar ile titanyum ilgi neden etkisi özelliklerini azaltılmasıTitanyum alaşım kaynaklı eklem, süneklik ve tokluk. Titanyum hidrojen içeren ısı etkilenen bölge içinde gecikmeli çatlama üretecek. Kaynak daha yüksek oksijen-azot veya kaynak ısı etkilenen bölge daha büyük kaynak stres içinde çatlak olacak zaman, belgili tanımlık çatlamak de ait çatlama gecikmiş. Bu nedenle, bir asal gaz (ya da vakum odası) koruma gereklidir. Yüksek maliyetleri vakum odası kullanımı nedeniyle, bu genellikle inert gaz koruma yöntemidir. Koruyucu gaz helyum vardır ve argon, helyum, argon yüksek fiyat olduğu için genel olarak, kaynaklı eklem ve ısı etkilenen bölge özel şartı değil birTitanyum alaşım, yüksek saflıkta argon koruma oksidasyon önleyebilirsiniz.