Titanyum ve titanyum alaşım araba Bölüm 3

5) titanyum alaşım Turbo

Turbo motor yanma verimliliğini artırmak ve güç ve Tork motor artırır. Turbo türbin rotor fazla 850 santigrat derece yüksek sıcaklık egzoz gazı uzun süre çalışmanız gereken. Alüminyum alaşımlar gibi geleneksel hafif metaller düşük erime noktası nedeniyle kullanılamaz. Seramik malzemeler olan hafif ve yüksek sıcaklık dayanımı nedeniyle türbini rotor uygulanır, seramik malzemelerin uygulama yüksek maliyet ve şekli nedeniyle sınırlı olsa da. Bu sorunları çözmek için Tetsui ve ark geliştirilmiş birİlkSadece iyi dayanıklılık ve verimlilik, aynı zamanda engineand #39 geliştirmek görmemiştir türbini rotor; s hızlanma. Tasarım Lancer Evolution serisi modelleri ticari olarak uygulanmış olan Mitsubishi içinde başarılı olmuştur.

6) titanyum alaşımı egzoz sistemi ve susturucu

TitanyumOtomobil egzoz sisteminde kullanılır. Egzoz sistemi yapılmışTitanyum ve onun alaşımSadece güvenilirliğini artırmak, uzatmak ve görünüşünü iyileştirmek ama Ayrıca kalitesi azaltmak ve yakıt yanma verimliliğini artırmak.Titanyum egzoz sistemi ve çelik egzoz sistemi, kalite yaklaşık % 40 oranında azaltılabilir. Go1f serisi araçlar, Titanyum egzoz sistemi Kalite 7 azaldı ~ 9kg, titanyum başta olmak üzere kullanımı için geçerli egzoz sistemiEndüstriyel saf titanyum.

Titanyum egzoz kalitesidir sadece 5 ~ 6kg, paslanmaz çelik ve diğer susturucu ışık daha. Sırasıyla titanyum susturucu ve özgün 20 kg paslanmaz çelik sistem yerine egzoz boru sistemi ile 2000 Chevrolet CorvetteZ06 araba % 41 kalitesini azaltın. Yedek değişmeden sistem güç ve araba daha hızlı yapmak için daha esnek ve daha esnek işlem ve yakıt tasarrufu sonra. Titanyum malzeme kullanımı esas olarak daEndüstriyel saf titanyum